שלוש דרכים להסתכל על עיצובאז החלטתם שאתם כבר לא יכולים לחיות עם המטבח או האמבטיה שיש לכם בבית ומרגישים שהגיע הזמן לעיצוב מחדש. אתה יודע שאתה מוכן לשיפוץ אבל לפני שאתה מזמין קבלן אתה תשמח רקע בסיסי לאופן שבו עיצוב מתחבר.

עיצוב החלל שלך יהיה קל, אך לפני שניתן יהיה ליישם תוכניות כלשהן, חשוב שהמעצב או הקבלן שלך יבינו את הצרכים האישיים שלך. כשזה מגיע לעיצוב יש הרבה היבטים שצריך לקחת בחשבון. יש זרימה, שימושיות, אחסון, אסתטיקה, תאורה, תאימות לקוד ומחיר.

כל אלו הן נקודות חשובות מאוד שחייבים להתייחס אליהן יחד עם שלל אחרות, אך לפני שתגיעו לעומק תשתית העיצוב, תחילה עליכם להתחיל בתמונה רחבה יותר.

ישנן שלוש דרכים לצפות בחדר והן מבחינה רגשית, מרחבית ואסתטית. בואו נסתכל על כל אחד.

רגש הוא לעתים קרובות הסיבה מספר אחת מדוע אנשים מחליטים לשפץ חלל. לא פעם נוצר חוסר איזון רגשי בין בעל הבית לבית שמוביל לשנים של תסכול וכמיהה לשיפוץ. בדרך כלל בעל הבית התגורר בחלל שהוא לא אוהב הרבה זמן כי הם לא בטוחים בעלות השיפוץ, חוששים מתהליך השיפוץ או לא ברור איך ליצור חלל שיאהבו.

כמעצב לעתים קרובות יש צורך לדמיין את התוצאה הסופית ואת הרגש שהעיצוב יעורר לפני שאתה מתכנן משהו ספציפי.

לפני כמה חודשים נפגשתי עם לקוחה שהראתה לי תמונות של חדר אמבטיה שמצאה באינטרנט. הלקוחה הזאת אמרה לי שהתמונה של החדר הזה גרמה לה להרגיש מאושרת וזה כל מה שהיא באמת רצתה מהשירותים החדשים שלה.

עיצוב כדי לגרום לאדם להרגיש טוב ולעורר תחושה שמחה הוא שלב ראשון אבל יש עוד.

כאשר מעצב נכנס לראשונה לחלל באופן אינסטינקטיבי, הוא מתחיל לנתח את הזרימה וההיבטים המרחביים של אופן פעולת החדר מעל כל. עיצוב טוב צריך ליצור רגש טוב ועיצוב נהדר חורג מזה ויוצר חלל מתפקד אך מאוזן.

מטבח עשוי להיראות יפה ולגרום לאדם להרגיש טוב, אך אם המטבח אינו מתפקד כראוי, האושר שחשים בעת צפייה בחלל יתפוגג במהירות.

כאשר אתה שוקל את השיפוץ שלך, מעבר לתמונות היפות באינטרנט ובאמת תן קצת מיקוד לאופן שבו אתה מתכוון להשתמש בחלל שלך. שימו לב ליצירת כמות גדולה באזור אחד והקדישו תשומת לב רבה לדרכי הליכה, אזורי הכנה ועבודה.

מטבח או חדר אמבטיה מעוצב כהלכה ניתן לזהות בקלות. נראה שהם זורמים גם כשיש אנשים בתוך המרחב.

לאחר שתרגישו טוב בעיצוב ויצרתם עיצוב שמתאים לחלל ועובד עם פעילויות שמתבצעות הגיע הזמן לשקול את האסתטיקה של העיצוב.

אסתטיקה שיש לקחת בחשבון היא מרקם, איזון, צורה, צבע ופרופורציה. האתגר כאן הוא לחבר את כל ההיבטים של רגש ומרחב יחד עם המוצרים הנכונים והצבת המוצרים.

תחום אחד שלעתים קרובות מתעלמים ממנו כאשר עובדים על אסתטיקה הוא תאורה. תאורה היא חלק כל כך חשוב בכל שיפוץ ויכולה לעשות את ההבדל בין עיצוב טוב לעיצוב מעולה. יש לתת את הדעת הן על המראה של גופי השימוש והן על כמות האור, מיקום האור וסוג התאורה הדרושה.

תהליך השיפוץ יכול להיות מאיים אבל אם נוצרת תוכנית עיצוב טובה לפני תנודות הפטיש אתה יכול להיות בטוח שהשיפוץ שלך ייצא נהדר!Source by Kim M Ward

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.