שיפוץ חדר אמבטיה – מדריך צעד אחר צעדחדרי אמבטיה הם אחד החדרים הקטנים בבית והם גם מהחדרים היקרים ביותר לשיפוץ. שיפוץ חדר אמבטיה הוא עבודה שאם נעשה היטב, יכול להוסיף ערך לבית ולחלל נהדר מלא בעיצוב ואור.

עיצוב חדר רחצה

עיצוב חדרי אמבטיה הוא התחום הראשון של שיפוץ חדר האמבטיה שלך שאתה צריך לעשות נכון. רק החלפת חדר האמבטיה הקיים באותו עיצוב עשויה שלא להספיק. המפתח לעיצוב חדר אמבטיה נהדר הוא לעצב אותו תוך מחשבה על האנשים שעומדים להשתמש בו. עם זאת, וודאו שלעיצוב חדר האמבטיה שלכם יש גם גורם שימוש כללי. לדוגמא: אם הייתם מעצבים חדר אמבטיה למשפחות עדיין תוכלו לעצב את חדר האמבטיה עם גישה נוחה למקלחת ולאמבטיה. זה יבטיח שהעיצוב יעבוד גם עבור אנשים עם מוגבלות בניידות. המשמעות היא שאם תחליט למכור את ביתך או אם אתה משפץ למטרות רווח, לעיצוב שלך יש משיכה רחבה יותר לשוק. עיצוב חדר אמבטיה נהדר גם מנצל היטב את החלל, תוך התחשבות במרחב האור או החלון, גודל האבזור ואפשרויות הניקוז. שרטטו תוכנית להגדלה והקטנה של גודל החדר שלכם. סמן את נקודות הניקוז הקיימות ולאחר מכן ונקודות כניסת מים. רשום רשימת משאלות של אביזרי האמבטיה שצריך ורוצים עם הגדלים שלהם. עכשיו תתחתן עם השניים ביחד ותראה מה מתאים. הערה: ניתן להזיז את רוב נקודות הניקוז וכניסת המים לאמבטיה, אך הדבר כרוך בעלות נוספת.

שיפוץ חדר אמבטיה

אם החלטתם לעשות את העבודה בעצמכם או חלק מהעבודה זה הזמן לשכור פח דילוגים ולשלוף את חדר האמבטיה הישן. אם הבית שלך יוצר לפני 1980, ייתכן שיש לך ציפוי קירות חדר אמבטיה מפיברו עם אסבסט, ויש לנקוט בזהירות רבה. תזדקק לסרבל חד פעמי לכל הגוף, הגנה על העיניים ומסיכת אבק איכותית. בדוק עם רשות הבנייה או המועצה המקומית שלך לגבי הרגולציה על הסרת ריפוד קירות אסבסט בחדר האמבטיה.

הסר הכל חוץ מהצנרת. אם תשאיר את צנרת האמבטיה במקום לא תצטרך לסגור את המים לכל הבית. כמו כן, תצטרך להרים את אריחי הרצפה ואת מצע החול והמלט שהם מונחים עליה.

שיפוץ ובניית חדרי אמבטיה

על חדרי האמבטיה להיבנות כהלכה מהיסוד כדי להבטיח שהעבודה המוגמרת נכונה ואמיתית. זה גם מבטיח שהעיצוב והמראה של חדר האמבטיה יהיו בעלי גימור נהדר

תהליך שיפוץ חדר האמבטיה

  1. התקן צינור מים וניקוז וחוטי חשמל.
  2. התקן את ריפוד הקיר והתקרה ולאחר מכן התקן את כיריים ואמבטיה.
  3. אטום למים את הרצפה ואת שקע המקלחת והאמבטיה.
  4. תקן את נפילת הרצפה עם חול ומלט מוכן לריצוף.
  5. הנח אריחי רצפה וקירות ולאחר מכן לדיס.
  6. התקנת כיור אמבטיה חדש, אבזור וברזים – התקן חשמל חדש.
  7. צבע תקרה וניקוי סופי.

שלב ראשון – אינסטלציה וחשמל

בשלב זה מותקנת כל הצנרת החדשה עבור מים חמים וקרים נקיים וניקוז. יש להקדיש תשומת לב קפדנית בעת מיקום הצנרת החדשה כך שאביזרי האינסטלציה יהיו תקינים עם סיום הריצוף. לדוגמא: כדי לרכז אבזל בשקע במקלחת יש לקחת בחשבון את עובי לוח הקיר, דבק האריחים והאריחים כך שהאביזר יהיה מרוכז לאחר שהאריחים ימוקם. כך גם לגבי התקנת צינורות ניקוז לאסלה; יש לקחת בחשבון את ריפוד הקיר ועובי האריחים כדי שהצינור יהיה במצב הנכון כאשר האסלה מותקנת לאחר הריצוף. גם מחוספס בכל חוטי חשמל חדשים מבלי לחבר אותם לחשמל.

שלב שני – התקנת ציפוי קיר ותקרה

התקן את ריפוד הקיר שלך בגודל 6 מ"מ תוך הקפדה על מסמר לוח הפיברו כל 150 מ"מ מבלי לנעוץ בצינורות ובחוטי החשמל החדשים. הדרך הטובה ביותר היא למדוד ולסמן את פריסת הצינור והחוט על לוח הקיר החדש שלך עם עיפרון תוך כדי תנועה. הברג (או מסמר) את בטנת התקרה, קרטון גבס הוא הנפוץ ביותר. עם זאת, אם אתה מניח את האריחים שלך מהרצפה עד התקרה, אל תתקין את הכרכוב מכיוון שהדבר נעשה בצורה הטובה ביותר לאחר הריצוף. אם אינך מרצף לתקרה המשך והתקן את הכרכוב לאחר התקנת לוח הקיר וציפוי התקרה. כמו כן, אם האמבטיה שלכם אינה עצמאית תוכלו כעת להרכיב את המסגרת ולהתקין את האמבטיה. ודא שהאמבט מותקן בצורה נכונה תוך התחשבות בעובי האריחים והדבק. הקפד לבדוק את כל הבטנות והצינורות לפני שתמשיך עם שיפוץ חדר אמבטיה.

שלב שלישי – אטום למים את חדר האמבטיה שלך

אטום למים את רצפת חדר האמבטיה, שקע המקלחת ומסביב לאמבטיה. בעת איטום הרצפה יש לוודא שהאיטום מגיע 100 מ"מ במעלה הקירות. שקע המקלחת יצטרך להיות אטום למים בגובה 100 מ"מ מעל שקע הוורד המקלחת. כמו כן האמבטיה צריכה להיות אטומה למים בגובה 100 מ"מ מעל שפת האמבטיה ממש מסביב ולרצפה. בפתח התקן זווית אלומיניום 25×25 מ"מ המודבקת למקומה עם סיליקון איכותי ועמיד למים לתוך השפה. כל חדר האמבטיה שלך צריך עכשיו להתמלא, כך שכל המים ירדו רק לטמיון. טיפ לאיטום חדרי אמבטיה: איטום הוא עבודה קלה אך האיכות והדיוק חשובים ביותר.

שלב רביעי – הנח במגהץ הבטון לרצפה.

לפני הנחת אריחי הרצפה הרצפה חייבת להיות חלקה ודי שטוחה עם נפילה קלה לשקע הניקוז. לשם כך יש להשתמש בתערובת חול ומלט ועדיף להוסיף לזה גם חומר איטום. עם מפלס, הגדר את מפלס הרצפה בפתח. השתמשו בזווית האלומיניום העליונה כמפלס הרצפה המוגמר ומדדו את עובי האריח בתוספת 10 מ"מ עבור הדבק. סמן ממש מסביב לחדר האמבטיה עם פלס ולאחר מכן הגהץ בתערובת החול והמלט שלך עם נפילה של 1 עד 3 מעלות לראש פתח הניקוז. קח את הזמן שלך ועשה את זה כמו שצריך עם הרמה המוגמרת חלקה ככל האפשר. כאשר תערובת צמנט החול התייצבה אך אינה יבשה (אפשר ללכת עליה אבל היא עדיין קצת רכה) משפשפים אותה עם לבנת בית. זה יסיר את כל העליות והשפל הקטנות ותבדוק עם רמה תוך כדי. תן לרצפת חדר האמבטיה להתייבש לחלוטין ואז אמור להיות לך משטח נהדר לרצף עליו. טיפ: ככל שתשקיעו יותר עבודה במגהץ הרצפה כך הריצוף שלכם יהיה קל יותר.

שלב חמישי: רצפת אריחים וקירות

הנח את האריחים שלך על הרצפה תחילה ולאחר מכן לדיס. לאחר מכן הנח את אריחי הקיר שלך וודא שהם מפולסים בזמן שאתה מניח. לאחר שאריחי האמבטיה נחתכו והונחו, יש לדוס את כל האריחים ולאחר מכן לנקות את האריחים.

שלב שישי: התקנת אביזרי אינסטלציה ואביזרים

התקן את כל אביזרי האינסטלציה והברזים שלך. התאימו גם את כל מתלי המגבות ומחזיקי הסבון שלכם. התאם את כיור האמבטיה החדש שלך וודא שהוא ישר ואטום סביב החלק העליון עם סיליקון וגם אטום סביב האמבטיה. טיפ: ודא שהם נמצאים במקום הנכון לפני שאתה קודח לתוך האריחים שלך.

שלב שביעי: צביעה, וניקיון – תהנו

צבעו את התקרה ובצעו ניקוי אחרון וודאו שהכל מותקן כהלכה ושאין נזילות בצנרת. – תהנה מהשירותים החדשים שלך.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.