עיצוב נוף ים תיכוני – תכנון גן העדן החיצוני שלךעיצוב נוף ים תיכוני מפגיש את האזור הכפרי האירופי היפה והשופע ואת אורח החיים הרגוע והעשיר מבחינה תרבותית של כפרי חוף קטנים כדי ליצור אזור מגורים חיצוני המיועד להנאה. סגנון גן זה הוא מראה מושלם עבור הארכיטקטורה המודרנית בסגנון קליפורניה של ימינו ומשלים עיצובים מושפעים ספרדית, טוסקנה ושאר ים תיכוניים.

היסטוריה קצרה של עיצוב נוף ים תיכוני

הגינון ראה את תחילתו לאורך חוף הים התיכון בערב העתיקה ועד מהרה התפשט לאזורים הסובבים את קו החוף האירופאי החם והנויר. לאורך הזמן, עיצוב הנוף כפי שאנו מכירים אותו היום התפתח אט אט מהגנים הערביים המוקדמים ביותר, תוך שהוא שואב השפעות מארכיטקטורה וסגנון איטלקי יווני, רומאי ומודרני יותר.

עיצוב נוף ים תיכוני מודרני מגוון כמו האזור עצמו. חלק מהסגנונות הם כפריים ורגועים, בעוד שאחרים מפוארים ומתוחכמים. עם כל כך הרבה סגנונות שונים לבחירה, בחירת העיצוב הטוב ביותר עבור הנכס שלך עשויה להיראות קשה. שקול את הסגנון והעיצוב של הבית שלך, כמו גם את הטעם האישי שלך, כאשר אתה מסתכל על הסוגים השונים של סגנונות גן ים תיכוניים הנפוצים בחצרות של בתים מודרניים מפוארים.

מיסיון ספרדי וסגנונות התחייה הקולוניאלית הספרדית

נציגויות ספרדיות הוקמו לראשונה בדרום קליפורניה בסוף המאה ה-17, כאשר האזור התיישבה על ידי מתיישבים ספרדים. המשימות הללו היו מבנים עצמאיים עם עיצובי נוף נרחבים כולל מקום לגנים, לבעלי חיים, ו מגורים בחוץ. סגנון ארכיטקטוני זה ראה לידה מחדש בתחילת המאה ה-19 ואחריו התעניין מחדש בכל סוגי המבנים הקולוניאליים הספרדיים ועיצובי הנוף.

ה סגנון תחיית סנטה ברברה מושפע גם מהמיסיון הספרדי ומהעיצובים הקולוניאליים. לאחר רעידת אדמה הרסנית בשנת 1925, רוב העיר נבנתה מחדש כדי לשקף את הסגנון האדריכלי המקורי של האזור, אך בקנה מידה מפואר עם בתים יוקרתיים בסגנון ים תיכוני בכמה מהקהילות הטובות בעולם. לשלושת הסגנונות הללו יש קווי דמיון רבים והם מאופיינים בדרך כלל בתכונות אלה:

  • מבנים פשוטים, אך אלגנטיים, הבנויים עם טיח ולבני אדובה ומודגשים עם רעפי חימר תוססים הם בדרך כלל מרכז האחוזה.
  • קווים ודפוסים ברורים, צורות סימטריות ואחדות מוגדרת בבירור בכל הבית והגינה הם חלק חשוב מהמגורים האלה בסגנון ים תיכוני ספרדי.
  • גנים עם צמחייה עבותה, עצי הדר ריחניים ודקלים שלווים נפוץ גם כן.
  • גם סגנונות השליחות הספרדית וגם סגנונות התחייה הקולוניאלית כוללים נופים עם שבילים אלגנטיים וקשתות רומנטיות מכוסות פרחים.

סגנונות גן מרוקאי ואנדלוסי

מרוקו מביאה תוסס ואווירה של מסתורין לעיצוב נוף ים תיכוני. חללים חיצוניים בסגנון מרוקאי מלאים בצבע, לרוב כוללים אריחי פסיפס מפורטים וצמחייה בהירה ושופעת. אביזרים בעלי השפעה מורית, מאפייני מים רומנטיים ותאורה עדינה הם המרכיבים המובהקים של הגנים המרוקאים.

בתים וגנים בסגנון אנדלוסי הם שילוב ייחודי של אדריכלות ספרדית פשוטה ופרטים מרוקאים עשירים. עצי הדר, המודגשים על ידי ורדים רומנטיים ולבנדר ריחני ומרגיע, והארכיטקטורה הכפרית בסגנון אדובי של קליפורניה הספרדית הקולוניאלית, המפורטת בפסיפסים צבעוניים, משותפים לעיצוב האנדלוסי. עיצובי נוף בסגנון מרוקאי ואנדלוסי הם אידיאליים לאקלים הים תיכוני שטוף השמש של דרום קליפורניה.

הרומנטיקה של גנים כפריים צרפתיים

השפעתה של צרפת הביאה מראה נינוח עוד יותר לעיצוב הנוף הים תיכוני. קימורים זורמים וערוגות טבעיות של פרחי בר צבעוניים הם משמעותיים לסגנון חוצות זה. צמחייה שימושית, כמו גינות ירק ועשבי תיבול, נפוצות גם הן, כמו גם עצים מוצלים המספקים פירות או אגוזים. פינות גן רומנטיות ומבודדות המספקות מקומות ישיבה נוחים, יחד עם נוף מרהיב, חיוניים לעיצובי גן כפרי צרפתי.

סגנון הגן הטוסקני

תרומתה של איטליה לעיצוב נוף ים תיכוני מודרני מגיעה מהעידן האמנותי, אך הפשוט, של טוסקנה של העולם הישן. סגנון הגן הטוסקני הוא מראה פופולרי למגמות הרנסנס האחרונות בארכיטקטורה משובחת ומתאים היטב לחמימות החוף של דרום קליפורניה בכל ימות השנה. סגנון גן יוקרתי זה כולל:

  • חיי צמחים שופעים, כולל עשבי תיבול ארומטיים ומטפסים חינניים עם פריחה צבעונית.
  • חומרים טבעיים וכפריים כמו טרה קוטה ואבן.
  • שָׁקֶט תכונות מים, בריכות גן ומזרקות קיר אנכיות.
  • ריהוט גן מעץ טיק או אביזרי ברזל יצוק אלגנטיים.

דרום קליפורניה היא מיקום אידיאלי לעיצוב נוף ים תיכוני בגלל האקלים המזמין והאזור הכפרי המגוון להפליא. קהילות אמידות, כמו המחוז המפואר של אורנג' אירווין ראנץ', הם דוגמאות מושלמות לאפשרויות היוקרתיות של חללי חוץ מושפעים ים תיכוניים מותאמים אישית. שירות עיצוב נוף מקצועי יכול לעזור לכם לתכנן גינה המשלימה לביתכם תוך מענה לצרכי המשפחה שלכם.Source by Allen Quay

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.