טיפים חשובים ליצירת נופי גינה יפיםכשאתה מביא צמח חדש מהמשתלה לשתול בגינה שלך אתה הופך למעצב שמעצב את נוף הגינה שיש לך. אם אתה רוצה להיות מעצב גדול, אתה צריך להיות מודע להיבטים מסוימים כדי שתוכל לקבל את הנוף הטוב ביותר.

אולי שמתם לב שלחלק מהגנים יש מראה מאורגן בעוד שאחרים, בעלי אוסף הצמחים המשובח ביותר, נראים אקראי. הסיבה הבסיסית לכך היא מכיוון שהבעלים או מעצב הנוף לא תכננו את עתיד הגינה כראוי. הטיפים הבאים יעזרו לכם לקבל בין נופי הגן הטובים ביותר שניתן לקבל.

העצות הטובות הבאות יעזרו לכם לקבל גינה שתבלוט מגינות אחרות וגם תמנע מכם את כאב הראש של לדעת מה לעשות.

תכננו את הגינה כמו שצריך

יש לתכנן את הנוף של הגן בצורה כזו שהוא יראה יפה עכשיו תוך מחשבה על העתיד. אתה תגלה שעדיף לשתול את אוסף הצמחים היקר שלך בצורה כזו שיהיה מספיק מקום כאשר בעתיד תצטרך מכסחת, או מטחנת הגדמים, כדי להיכנס לפרויקטים של בנייה למרפסת שלך או לפטיו.

אם תכנון זה לא נעשה כעת, ייתכן שבעתיד תצטרך לזרוק את הצמחים היקרים שלך כדי שיהיה מקום לאפשר תנועה של ציוד כזה.

יש נקודת מיקוד

נקודת המוקד של הגינה שלך חייבת להיות כזו שהיא מושכת אנשים ומושכת את תשומת לבם בעת שיטוט בגינה שלך. זה צריך להיות שונה מאחרים אבל לא במקום. אתה יכול לקבל ספסל גינה עתיק כמוקד אך אל תשתמש בחפץ שאינו קשור לגינה. גוף מים או עץ אלון יכולים להיות מוקד מצוין אשר יעניק לנוף הגינה מימד חדש.

יש לבדוק עקומות

זה טוב שיש שבילים מעוקלים או ערוגות פרחים בגינה, אבל אסור להגזים בהם. יש לשמור על פשטות כך שהעיצוב הגיאומטרי ששילבתם בגינון יבלוט. אם תשתמש בצורות האלה לעתים קרובות מדי, זה יהפוך לנפוץ ואף אחד לא יבחין בהן.

יש תנועה בגינה

נוף גן שאין בו תנועה הוא כמו ציור. ציורים טובים על הקירות אבל בגינה חייבים תנועה כדי שתוכלו להכניס חיים וליצור עניין בגינה שלכם.

אולי אתה תוהה איך יש תנועה. זה די קל לקבל תנועה כזו בגינה שלך על ידי הוספת דשא נוי מתנודד או פרחים שמושכים ציפורים ופרפרים וזה יעזור לקבל את התנועה הרצויה בגינה שלך.

הדגש את הבית שלך

עיצוב הנוף שיש לכם בגינה חייב להתאים לבית שיש לכם. אם יש לך בית שאין בו הרבה עיצובים אדריכליים, אז אתה יכול להפיק תועלת בכך שהקצוות יתרכך על ידי הגינה שיש לך.

עליך לזכור בעת התאמת הגינה שלך לבית היא שאסור להגזים. אסור שזה יהיה כזה שהבית שלכם מוסתר לחלוטין על ידי עצי הגינה שיש לכם. הטוב ביותר בגינון הגינה הוא זה שיעזור להדגיש את המאפיינים הקטנים ביותר שיש לבית שלך.

תחשוב אחרת לגמרי

כשאתה מעצב את הגינון של הגינה שלך אתה חייב לחשוב אחרת לגמרי מזה שיש לך עכשיו. לדוגמה, אם יש לך שיחים מגודלים, אל תחשוב שאתה צריך לשמור אותו ככה. על ידי הסרתו אתה עשוי להיות מופתע למצוא ספורט שטוף שמש שיכול להיות אידיאלי עבור ערוגת ורדים. לכן, אל תתכנן את הגינון שלך בהתאם למצב הנוכחי, אלא תחשוב אחרת ותמצא אפשרויות חדשות לקבל נוף טוב עוד יותר.

בחר צמחים לפי מיקומים

כאשר אתה בוחר בסיס צמחי לנקודה מסוימת בגינה שלך, שקול את קצב הצמיחה ואת הגודל הסופי שהוא יהיה. אם לא תבססו את בחירת הצמחים שלכם על שיקולים אלו, אז הכסף שתוציא לא יוביל ליפיוף כולל אבל, בסופו של דבר, תצטרכו להוציא יותר כסף עבור התאמות.

אם אתה חושב שיש לך צמח זול שגדל מהר אתה מרוויח הרבה אתה חושב לא נכון. הכסף שתוציא מאוחר יותר עבור גיזום ותחזוקה אחרת יאכל את החיסכון הראשוני שלך. אז, יש מבחר תכליתי של עצי גן ולמקם אותם כראוי.

תן לגן להראות את הדרך

עיצוב הגינה צריך להוביל את המבקרים לביתכם. אתה לא רוצה שהמבקרים יאבדו את דרכם ולכן הגן חייב להראות את הדרך אל הבית. השביל המעוקל או הסירים הגדולים שאתה מציב צריכים לומר, "היי, זו הדרך שאתה צריך ללכת."

מספר מוגבל של מינים

אם יש לכם גינה אל תרגישו בלחץ לקבל כל מיני צמחים שקיימים. בחר את המינים שיעזרו לך לקבל גינה קלה יותר לתחזוקה ונותנת לה מראה אחיד. בחרו את המינים לפי עונות השנה, כך שתוכלו לקבל פרחים בגינה שלכם לאורך כל השנה וגם להוסיף למגוון הביולוגי שיש לכם בגינה.

שטח צמחים כמו שצריך

זה בעל חשיבות עליונה מכיוון שהוא קובע כיצד הגינה האהובה שלכם תשרוד. מרווח מתאים בין הצמחים מבטיח את זרימת האוויר הנכונה הנדרשת להישרדות הצמחים ונמנע מזיהום פטרייתי של חרקים. אולי תרגישו שיש מקומות פנויים בגינה. כן, יהיו ותוכלו למלא את החללים הללו בקלות על ידי שימוש נכון, ומיקום, של שנתיים.

הדברת מזיקים בגינה שלך

יותר מכל, היו בטוחים שהגינה שלכם מהנה וללא מזיקים. באגים מספיק גרועים בחודשי הקיץ. כשאתה מוסיף צמחים, המצב מחמיר במהירות. קיום צמחים קרוב לבית שלך יכול להיות הצעד הראשון לכניסת מזיקים לתוך הבית שלך. כדי למנוע מהחרקים המציקים להשתלט על הבית שלך, מומחה להדברה מציע לך לרסס חרקים, לשמור על הדשא קצר ולגדל צמחים הדוחים חרקים כמו בזיליקום, לבנדר, נענע או רוזמרין. טיפים אלה ישמרו בבטחה על מזיקים בגינה שלך ומהנה לאורך כל הקיץ.

אז, עקבו אחר העצות האלה ותזכו לנוף גן שכולם יתפעלו ויקנאו בו.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.