ההיבטים המהותיים של עיצוב פניםעיצוב פנים הוא בהחלט מקצוע מסובך ורב פנים. לא רק שמעצב פנים משתמש בהשראה יצירתית ואמנותית, אלא שעליו להבין גם היגיון, מרחב, בניית מבנים ומיומנויות טכניות רבות אחרות, שלא לדבר על ההיסטוריה של סגנונות הפנים ומשמעותם התרבותית. מיותר לציין שמדובר בהרבה למידה והבנה לקחת על עצמכם. לכן, לימודים במכללה לעיצוב פנים יכולה להועיל ביותר למי שמעוניין להמשיך בקריירה בתחום. הנה מבט על כמה מההיבטים החיוניים של עיצוב פנים. המושגים הללו בהחלט כדאיים לכל תלמיד בית ספר לעיצוב פנים לשקול.

איזון. כאשר בוחנים עיצוב של חלל פנימי, חשוב להשיג איזון כלשהו. במילים אחרות, עליכם למצוא פריסה נעימה והולמת של רהיטים או פריטים שונים באזור נתון. ישנן דרכים שונות להשיג איזון מסוג זה. לדוגמה, אתה יכול לעצב חדר באופן סימטרי, כך שיש מראית עין של שוויון בחצאים. חצי אחד של החדר שווה וממול ישירות לשני. ניתן גם לעצב חדר עם איזון רדיאלי, על ידי הגדרת מרכז והצבת עצמים בצורה מעגלית סביב נקודת המרכז.

מוֹקֵד. בעיצוב פנים איכותי, קיים לעתים קרובות הרעיון של מיקוד החדר. רעיון זה מתייחס לעיקרון העיצובי של אובייקט המשמש כנקודת המוקד של החדר, עם אלמנטים נוספים של עיצוב שנוספו כדי להחמיא למיקוד האחד הזה. לדוגמה, בחדר שינה, הפוקוס הוא לעתים קרובות המיטה. בסלון או בסלון, המוקד יכול להיות לעתים קרובות ציור, פסל או יצירת אמנות כלשהי. על שולחן מטבח, המוקד יכול להיות אגרטל של פרחים. בחדר משפחה, המוקד יכול להיות מסך טלוויזיה.

פּרוֹפּוֹרצִיָה. ההיבט של פרופורציה קשור ליחסים של מאמרים שונים בחדר על בסיס גודל. על מנת להגיע לפרופורציה אסתטית יש לאזן בין דברים גדולים לדברים קטנים, על מנת שהחדר לא ירגיש ריק מדי או צפוף מדי. אם לא תשימו לב לשיעור הפריטים בחדר, פריטים מסוימים ייראו מודגשים יתר על המידה בעוד שאחרים יהיו בלתי נראים. זה ישפיע במידה רבה על התחושה הכללית של עיצוב החדר.

במכללה לעיצוב פנים תלמדו על איזון, מיקוד ופרופורציה וכן על אחדות, קצב, ערכות צבעים ועוד. בנוסף, תוכל לחקור את ההיסטוריה של העיצוב כדי ליישם מושגים היסטוריים ותרבותיים משמעותיים יותר על העבודה שלך.Source by Yael Meromy

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.