איך לתכנן גינהבמאמר זה על איך לתכנן גינה אנו מכסים את כל הגורמים הבולטים שיש לקחת בחשבון. מעניין לראות איך אתה מתחיל את תוכנית הגינה שלך ומתי היא מסתיימת לבסוף. זה לא משנה אם מעולם לא הייתה לכם גינה בעבר, תמיד אפשר ללמוד ולמידה מטעויות היא הדרך הטובה ביותר קדימה. גינה מתוכננת היטב היא הרבה יותר קלה לטפל בה ותכנון מראש אומר שאתה תהיה מוכן להתחיל כאשר שתילת העונה מתגלגלת.

תתחיל לתכנן את הגינה שלך על ידי החלטה תחילה איזה סוג גינה אתה רוצה שיהיה לך. ישנם סוגים רבים ושונים של גינות וסיבות לכך, וברגע שיש לך מושג ברור מה אתה רוצה לגדל, תוכל לשקול את תכנון הגינה שלך להתחיל רשמית. יש לכם גינות ירק, גינות סלעים, גינות פרחים, גינות עשבים, גינות זן ועוד. למרות שזה אולי נשמע נחמד לבחור כל סוג של גינה שמתאים לך, תחילה עליך לאסוף מידע על סוג האקלים והמיקום הקיים. לדעת כמה מקום הגן יתפוס והאקלים במהלך השנה בהחלט יעזור לך להחליט.

הבא ברשימה הוא בחירת המיקום הנכון; הצלחת הגן תלויה הרבה במיקום. למרות שאתה עשוי להתמודד עם אילוצים בבחירת המיקום המושלם, עליך לנסות ככל האפשר לזכור את הדברים הבאים:

  • אדמה טובה פורייה, נהנית מניקוז טוב ורופפת אידיאלית לגינה. נסו להימנע מאדמה חרסית ואדמה חולית נוספת; אם אין לך ברירה, וודא שאתה מוסיף הרבה חומר אורגני לאדמה.
  • אם אתם מתכננים גינת ירק, היא תצטרך לפחות 5 שעות של אור שמש ישיר בכל יום.
  • עדיף למקם את הגינה שלך הרחק מהעצים והשיחים הקיימים. אלה רק יגנבו את אור השמש, הלחות והמזון הצמחי מכיוון שהם כל כך הרבה יותר גדולים.
  • חיבור מים ממש ליד או קרוב ככל האפשר לגינה חשוב מאוד. אם אין לך אחד, אולי כדאי לבחון כיצד ליצור קשר.

האקלים הוא גורם מרכזי שעוזר לך להחליט על סוג הגינה שתהיה לך. עדיף לגדל את אותם אלמנטים שהם ילידיים באזור שלך, הם יהיו קלים לגידול ולהחלפה.

עכשיו אנחנו מגיעים לתחזוקה; לא משנה כמה אתה גנן נלהב, לא ניתן יהיה לבלות כל היום בגינון יומיומי. בצעו בדיקת מציאות כדי לראות כמה זמן יש לכם בפועל לתחזק גינה. גינות פרחים זקוקות להרבה טיפול ואוהב עדין ואתה צריך שיהיה לך זמן בהישג יד כדי שתוכל לספק אותו. שנתיים יש לשתול מחדש בכל שנה, רק אז אתה יכול ליצור מחדש את הגינה שלך בכל פעם. לעומת זאת, צמחים רב שנתיים זקוקים לטיפול מועט או ללא טיפול וישאירו את הזרעים שלהם מאחור לעונת הגידול הבאה.

לאחר שתוציא את התוכנית שלך לפועל והגינה שלך היא דבר שקורה, אתה יכול להיות יצירתי ככל שתרצה על ידי הוספת דברים כמו אמבטיות ציפורים ומזרקות כדי לשפר את האסתטיקה של הגן.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.