איזה חומר הכי מתאים לכיור בחדר האמבטיה?חומרים לכיור

רוב הכיורים התלויים על הכן עשויים מחרסינה זגוגית, ואותן תכונות שהופכות את החומר הזה לבחירה טובה עבור אסלות פועלות היטב גם עבור כיורים: משטח עמיד, עמיד בפני שחיקה וקל לניקוי השומר על שנת הברק שלו. לאחר שנה. בחרו בזהירות בכיורי זגוגית-חרסינה-במיוחד כיורי הכן, במיוחד אם אינכם מכירים את המותג, מכיוון שכל תהליך ייצור קרמיקה מייצר מספר רב של שניות שעלולים להופיע בהם פגמים החל מפגמים קלים או שקעים במשטח לסדקים בקו השיער ולמשטחי הזדווגות מחוץ לאינסטלציה או מעוותים. פירוש הדבר יכול להיות כיורים עם זרימה עצמית שאינם יושבים שטוחים (במיוחד גדולים יותר) וכנים משני חלקים שפשוט לא ממש מתחברים כהלכה.

לברזל יצוק עם אמייל יש את רוב התכונות הטובות של סין הזגוגית, והוא הרבה פחות נוטה להיסדק. ברזל יצוק חזק, נוקשה ושקט כאשר מים זורמים לתוכו, למרות שהוא עלול להישבר אם מטפלים בו בצורה לא נכונה במהלך המשלוח או אם יפול עליו פטיש במהלך ההתקנה. כיורים מברזל יצוק הם כבדים מאוד, מה שאולי לא עושה כל כך הבדל עם קערות איפור קטנות יותר, אבל יכול להקשות על הטיפול בכיורים גדולים יותר מאחור.

פלדה מצופה אמייל דומה לברזל יצוק מצופה אמייל אך קלה משמעותית ופחות יקרה. יש סיכוי גבוה יותר שהוא יישבר מברזל יצוק עם אמייל מכיוון שציפוי החרסינה שלו דק יותר והפלדה גמישה יותר. מים שנגרמים אליו משמיעים יותר רעש, ומתקררים מהר יותר מכיוון שקירות הפלדה הדקים נוטים לפזר חום די מהר. בעבר חלופה דלת תקציב לפורצלן וברזל יצוק, נראה שפלדה עם אמייל מאבדת במהירות את הקרקע לחומרים סינתטיים שמתומחרים במחיר תחרותי ובעלי ביצועים טובים באותה מידה, אם לא טוב יותר. הסרתי כמה מהכיורים האלה בשיפוצים, אבל לא הכנסתי חדשים לאחרונה.

שיש מתורבת הוא אחד מאותם חומרים סינתטיים, והוא קיים כבר הרבה זמן. שיש מתורבת, כמו אוניקס מתורבת וגרניט מתורבת, הוא מבחינה טכנית פולימר יצוק, שנוצר על ידי ערבוב מינרלים כתושים כמו שיש, אוניקס או אבן גיר עם שרף פוליאסטר. לאחר מכן יוצקים את התערובת הזו לתבנית ומתרפאים בטמפרטורת החדר. כמו פיברגלס, המשטח בדרך כלל מצופה בג'ל בצבע ובדוגמה של הכיור בפועל, כך שכמה כיורי פולימר יצוק מועדים לשריטות ולנזקים. בעיה אחת הקשורה לעתים קרובות עם כיורים יצוקים של פולימר היא "שיגעון", או סדקים ושלפוחיות במעיל הג'ל. זה מתרחש בדרך כלל סביב פתח הניקוז ונגרם מהלם תרמי של מים חמים וקרים לסירוגין, על ידי שחיקה מניקוי ו/או על ידי מעיל ג'ל דק או עבה מדי. חלק גדול משוק הכיורים "עשה זאת בעצמך" והכיורים הנמוכים יותר נשלט על ידי הכיורים הללו, בין השאר בגלל שהם זולים יחסית ונראים טוב על המדף. לחלק מהפולימרים היצוקים החדשים והיקרים יותר יש אחוז גבוה יותר של חומרים כמו קוורץ, שהוא קשה מאוד, ואינם מצופים בג'ל. פולימרים יצוקים אלה עמידים הרבה יותר בחום ובפגיעה וניתנים לשיוף, מה שמקל על תיקון הנזק.

חומרים בעלי משטח מוצק כמו קוריאן וסורל דומים לשיש מתורבת בכך שגם אותם ניתן ליצוק לתוך כיור/משטחי דלפק שניתן לנקות בקלות. יש להם את היתרון שיש להם צבעים ודוגמאות שהם חלק בלתי נפרד מהחומר, כך שניתן לבצע תיקונים פשוט על ידי שיוף שקעים ושריטות, והחומרים הסינתטיים הלא נקבוביים עמידים בפני כתמים (אם כי אינם עמידים בפני כתמים). קערות כיור בודדות זמינות גם כן, אם כי הן בדרך כלל משולבות למשטחים גדולים יותר מאותו חומר. צפו לשלם הרבה יותר עבור כיורים בעלי משטח מוצק מאשר עבור שיש תרבותי.

קערות חרס מקרמיקה מציעות אלטרנטיבה צבעונית ואורגנית לכיורים בייצור המוני. מכיוון שהם עשויים בעבודת יד, יש לכיורים האלה אי סדרים שלפעמים הופכים אותם להתאמה נכונה לאתגר אמיתי, במיוחד אלה שיוצרו מחוץ לארצות הברית. לעתים קרובות אין לכיורים הללו גלישה – יציאה משנית לניקוז כדי לשמור על כיור עצום מהצפה – מה שלעתים נדרש לפי חוקי הבנייה המקומיים. ומכיוון שהם שבירים במקצת, הם דורשים התקנה קפדנית כדי שהכל יתאים זה לזה חזק מספיק כדי לא לדלוף אבל לא כל כך חזק כדי לשבור את הקערה.

אבל הם מוסיפים מגע מותאם אישית לחדר האמבטיה, במיוחד כשהם מתאימים לעבודת אריחים מאותה כלי חרס.

כיורי נירוסטה כבר מזמן פופולריים במטבח, והמראה התעשייתי משהו שלהם לפעמים מתאים גם לחדרי אמבטיה. הם בהחלט עמידים וקלים לניקוי. יש מגוון רחב של איכות בכיורי נירוסטה, בטווח מחירים מתאים. הטובים ביותר הם בעלי אחוז גבוה יותר של כרום וניקל, מה שהופך אותם ליותר עמידים בפני כתמים וקורוזיה, והם עשויים בדרך כלל מפלדת אל חלד בגודל 18, מה שהופך אותם לחזקים יותר ונותנים להם ברק גבוה יותר. כיורים פחות יקרים מרגישים דקיקים יותר מכיוון שהם עשויים מפלדה קלה יותר בגודל 22 (או פחות); יש להם גימור עמום יותר, נוטים להיות רועשים ונוטים להתעקם.

כיורי מתכת זמינים גם בפליז, נחושת, אלומיניום וברונזה. לפעמים כיורים אלו מיוצרים בייצור המוני, אך לרוב האזוטריים יותר מיוצרים בעבודת יד, ואותן הסתייגויות החלות על כיורי קרמיקה חלות כאן. כמו כיורי קרמיקה בעבודת יד, כיורי מתכת יכולים להיות קפדניים בהתקנה ולפעמים דורשים שינוי מסוים כדי להתאים אותם לצנרת ואביזרים. כיורי זכוכית מחוסמת זמינים גם במספר סגנונות ייחודיים, כולל כיור כיור המותקן מעל השיש.Source by Mirna Khoury

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.